Zasvěcení do Reiki


Jak se stát zprostředkovatelem energie Reiki?

Nejrozšířenějším způsobem je zasvěcení - učitel (mistr) pomocí symbolů ´otevře´ člověku kanály pro příjem energie. Od té chvíle se takový člověk stává převaděčem vesmírné energie Reiki a může jí pomáhat sobě i druhým.

Reiki je určena všem lidem, kteří chtějí tuto energii v dobrém používat. Není proto třeba mít žádné "zvláštní" předpoklady, schopnosti, či znalosti. Samozřejmě, že pozitivní rozvoj osobnosti a další vzdělávání se je vždy žádoucí a prospěšné, ne však podmínkou.

První zasvěcení (resp. zasvěcení do 1. stupně) probíhá v jednom (netradiční Reiki) nebo ve dvou (tradiční Reiki) dnech. Mistři zasvěcují jednotlivě, po skupinkách i hromadně. To záleží na mistrovi. Každý mistr také předává svým žákům informace podle svého uvážení. Z toho důvodu bývají semináře jednotlivých učitelů různé. Obdobné je to i u dalšího 2. stupně.

Při mistrovském stupni bývá časté, že mistři podmiňují zasvěcení ještě dalšími podmínkami (např. dosažení určité praxe, absolvování nějakého zadaného programu apod.)

Malá vzpomínka na naše semináře na Točné