Reiki

Co je Reiki

Reiki je univerzální systém (část tibetské medicíny), jehož pomocí je možné vyléčit z mnohých chorob, především různých chronických onemocnění. Je to velké umění fyzického, psychického a duchovního uzdravování pomocí předávání energie prostřednictvím rukou léčitele. Během seance Reiki je léčitel pouze zprostředkovatelem, krze nějž tato energie proudí. Čím víc je léčitel "čistší", tím více energie proudí a tím efektivnější je i léčení.

Reiki - kromě zdraví i osobnostní a duchovní růst

Reiki je známé především jako způsob léčení, daleko méně již jako cesta k dosažení poznání. Učitel během meditace nebo zasvěcení sám otevírá čakry a pročišťuje svým žákům energetické dráhy. S pomocí učitele dochází ke kvalitativnímu skoku. Ten může přivést žáka za několik minut na úroveň, k jejíž dosažení by jinak potřeboval třeba i několika let. Zasvěcením do Reiki je možno prakticky z kteréhokoliv člověka udělat léčitele za velmi krátkou dobu. Hodně však ale závisí i na samotném člověku, nakolik se umí naladit, nakolik dokáže udržet své čakry a energetické dráhy otevřené.

Ne každý však má (nebo chce) jít cestou léčitele. Většina lidí používá energii Reiki s úspěchem k prevenci a zdravotnímu působení ve svém nejbližším okolí (rodina, přátelé), ale také ke svému rozvoji. Mnohým lidem se po zasvěcení vytřibuje intuice, rozvíjí se umělecké a další profesní dovednosti.

Tradiční a netradiční Reiki

V ČR je rozšířena především tradiční Reiki, kde informace o Reiki podává pouze mistr. Žáci ´musí´ své znalosti (symboly) udržovat v tajnosti. Zasvěcování do stupňů se děje postupně (např. do 1. stupně ve dvou dnech), před zasvěcením do vyššího stupně se většinou doporučuje nejprve praktikovat.

Ti, kteří se hlásí k netradiční Reiki, s ´utajováním´ nesouhlasí. Považují Reiki za dar, který patří všem lidem. Někteří mistři zasvěcují do všech třech stupňů najednou. Dávají tak žákovi možnost působit v celé škále možností. Jak zdatní ale v tomto působení budou - to už se opět odvíjí od rozvoje konkrétního jednotlivce. Většinou se jedná o hromadná zasvěcení, po kterých nebývají žáci s mistrem v ´učebním´ kontaktu.

Dnes je takové množství Reiki-mistrů a směrů Reiki, že zmiňuji pouze dvě základní tendence, které se samozřejmě mohou mistr od mistra lišit.