LiJo-ki


Chcete-li se o léčebném působení LiJo-ki (a taky trochu o nás) dozvědět ještě něco více, podívejte se na video TV Cesty k sobě - LiJo-ki; můžete si přečíst také článek, který před lety uveřejnil časopis Ring.


Co je léčebné působení LiJo-ki

Přestože název LiJo-ki ve slovníku alternativní medicíny nenajdete, nehledejte pod ním žádné exotické, tajemné či v jakémsi dálném klášteře nedávno objevené metodiky léčení. Jedná se o ´klasické ´ působení pomocí energie. Probíhá dotekově i bezdotykově, v případě potřeby jsou stimulovány akupunkturní a meridiánové dráhy či provedeno manuální uvolňování svalů, kloubů a páteře.

Spíš než o působení na fyzické rovině se jedná o propojení na duchovně-duševní úrovni, chcete-li se svým Vyšším Já.

Člověk pak v hlubokém meditativním stavu, ve stavu pravé svobody lépe nachází svou životní cestu, své skutečné priority, hodnoty; dochází k osobnostnímu růstu. Lze tedy říct, že působení není skrz tělo na duši, ale naopak. Já každého člověka ví nejlépe, jak ´své´ tělo vyléčit.

Při energetetickém léčení LiJo-ki, přebírá (na rozdíl např. od energetického působení Reiki) aktivní roli také sám pacient. Chce-li, může ´jen´ ležet a nechat energii samu na sebe působit; daleko víc však pro sebe udělá, když se při tom naučí poslouchat i své pocity a tělo. Ozdravnéné působení tak může být nejen pro každého, ale i pro jednoho a toho samého člověka pokaždé jiné, tak jak je zrovna pro něj potřeba. Někdy je to klidná relaxace v leže, jindy protahovací a uvolňovací cvičení nebo spontánní katarze např. ve formě tance.

V našich zemích je bohužel zvykem, že lidé vyhledávají pomoc až tehdy, když jim ´něco je´.

V rámci svého zdraví si pravidelně dojdou na masáž nebo kosmetiku. My však všem radíme aby se naučili pravidelně udržovat a ošetřovat i ´neviditelná´ místa a zákoutí svého těla a mysli.