Žít TADY A TEĎ – napoprvé jsem to vůbec nepochopila

09.06.2018

Ahoj Liv, nedá mi to a musím reagovat na tvoje intuitivní písmo
(příspěvek k článku Jakou informaci hledat za nemocí, úrazem?)

Téma "tady a teď" se mě dotýká poslední dobou čím dál častěji. Začalo to u Pepy na sezení. Pod vlivem energie mě Pepa vybídl, abych komunikovala s miminkem (to jsem ještě byla těhotná). Adélka pro mne měla 2 informace, že se nemám bát, že mě bude učit a že nemám řešit minulost - budoucnost a žít to, co je teď a tady.

Pak jsem si přečetla tvé intuitivní písmo O pozornosti a naslouchání. Mimochodem se k němu vracím velmi pravidelně. Opravdu mě oslovilo.
Pak Matyášův úraz... a včera jsem si přečetla tvoje písmo o nemoci a úrazu...Já jsem se sice v sobotu Pepy ptala, zda si z toho Matyášova úrazu mám vzít nějaké ponaučení a on tvrdil že ne. Že takové věci k dětství patří. Myslím ale, že když si vezmu ponaučení tady a teď, tak nic nezkazím ;-)

Ještě mi včera po přečtení toho písma došlo, že jsem to napoprvé u Pepy vůbec nepochopila. Myslela jsem si, že nemám řešit co bylo a co bude a užívat si přítomnost. Ale ona to není přítomnost v tom smyslu bydlím tady, mám 2 děti, jsem na mateřské... Ona to je přítomnost ve smyslu právě teď v této vteřině.
Já se o tu pozornost již delší dobu snažím, ale je to dřina a myšlenky pořád někam utíkají a utíkají :-)) Snad bude někdy líp!

Liv


K úrazu syna:

Používá-li matka (či jiný dospělý) rozum, zkušenosti, pozornost, intuici... pak jistě odhadne, kdy je třeba na dítě zvýšeně dohlédnout (ona vědomá pozornost na ´tady a teď´). Nemůžou ale 24 hod. denně dítě hlídat a ochraňovat před všemi možnými nebezpečnými ´nástrahami´. Souhlasím s Pepou, že v našem světě k dětství (a nejen k němu :-) ) různé nehody ´patří´ - i děti se učí, a pokud jim obrazně řečeno nestačí varování ´nesahej na kamna´, tak se bohužel spálí, o karmických vyrovnáních nemluvě.

Co se týče konkrétně úrazu tvého syna - myslím, že si to podle informací z písma (netýkalo se tebe, bylo psáno obecně) můžeš rozebrat ze všech uvedených pohledů nejlépe sama. Jinak ať už tvůj soukromý rozbor dopadne jakkoliv, s tvou větou ´Myslím ale, že když si vezmu ponaučení tady a teď, tak nic nezkazím´ samozřejmě souhlas