Vyšší užitek z Reiki mají ti, co pozorně pozorují, co se uvnitř nich děje, jaké myšlenky a nápovědy přicházejí

10.06.2018

Když se řekne Reiki, většině lidí naskočí souvislost s energetickým léčebným a harmonizačním působením. Již méně ´nezasvěcených´ lidí ale ví, že Reiki znamená vnitřní cestu. V každém si ´chroupe´ po zasvěcení po svém. Každého tak vede podle jeho individuálních potřeb jiným způsobem.
U někoho začne fyzickým tělem. Člověku např. přestane něco chutnat nebo naopak - po letech vegetariánství si dá s chutí maso; často mizí studené ruce a nohy, zácpa aj. Někomu se prohloubí dosavadní schopnosti (hudebník má větší cit pro hudbu, zubařka má ještě šikovnější a citlivější ruku), někdo v sobě najednou objeví nadání nové (např. začne malovat, jezdit na bruslích, studovat).
Někteří naši Reikisti by možná dodali, že to pro ně byly i věci skutečně nečekané.

Hodně lidí se začne o Reiki zajímat právě kvůli fyzickým obtížím, přesto se ale energie rozhodne prioritně harmonizovat jejich psychiku. Dobře totiž ´ví´ (pozná), že v psychice člověka tkví většina fyzických nemocí.
Nemálo lidem se zasvěcením začne otevírat duchovní svět. Zvýší se jim intuice, empatie, začnou cítit nebo vidět energie a jemnohmotný svět.; začnou vnímat, chápat a zažívat ´nový rozměr´ duchovního dění a víry.

Dodnes s úsměvem vzpomínáme na elektrikáře Lukáše - príma chlapa, který přišel na seminář se svou dcerou (možná, že i jen kvůli ní ). Po zasvěcení seděl několik minut bez hnutí, beze slov a pak překvapeným hlasem pronesl: "Já jsem nějakej jinej. Neumím říct jak, ale cítím, že se něco ve mně změnilo..."

Jako u všech lidských činností, jsou samozřejmě i zde lidé, kteří následně po zasvěcení necítí potřebu Reiki dál používat. Buď mají pocit, že ji nepotřebují nebo dojdou k závěru, že to není cesta, kterou hledají. Já osobně jsem ale přesvědčena, že i těmto lidem Reiki otevřela některá vnitřní vrátka i když si to oni sami neuvědomují nebo si to ani do spojení s Reiki nedávají

Větší užitek z Reiki mají ti, kteří si energii nejen pravidelně dávají, ale též velmi pozorně naslouchají a pozorují co se uvnitř nich děje, jaké myšlenky a nápovědy přicházejí.
Znovu připomínám - Reiki není ´jen´ o léčebném působení na konkrétní obtíže, ale může být (a bývá) i cestou pro celkový rozvoj lidské bytosti. A takový rozvoj může začít uvědoměním si třeba i jen té nejnepatrnější maličkosti - právě ta třeba brzdí váš rychlejší rozvoj, váš šťastnější a plodnější život.

Liv

Martina

Největší změna jsou mé myšlenkové pochody

Ahoj, prckové spí, tak píšu pár postřehů k Reiki II:
První a třetí symbol už jsem zvládla. Tedy, umím je nakreslit, ale nemám je vůbec zažité. Není to tak, že by mi v mysli automaticky naskočily. Ale jednak je to brzy a jednak na učení moc času nemívám. Jestli "fungují" jsem zatím neměla možnost posoudit. Na svilušky teda rozhodně ne. Tam po prosbách a reikování nastoupila včera tvrdá chemie. Sice Vítek tvrdí, že svilušky alias sametky k přírodě patří, ale když mi děti noc co noc brečí, škrábou se a Matyáš má úplně polštář od krve...S Reiki 2 cítím víc ruce než s jedničkou. Takové to mravenčení
Co je ale největší změna jsou mé myšlenkové pochody. Stále mě totiž napadají nějaké "perly". Včera při vaření mě napadlo, že mě vlastně hrozně vyčerpává, když se snažím chovat tak, jak ode mne druzí očekávají. Že pokud budu přirozená, tak se to možná někomu nebude líbit, ale to je koneckonců jeho problém Také u výchovy dětí mi stále někdo dává "zaručené" rady, ale pokud mi to nejde od srdce a není to pro mne přirozené, bude to vlastně pro mne víc práce a ještě se pak cítím špatně, když se odchyluji od toho tz. dokonalého. Naštěstí rady naší psycholožky jsou mi celkem vlastníJá vím, že toto není žádnej světovej objev, ale jedna věc, je přečíst si to v knize (to člověk řekne, to je ale jasný) a druhá věc je, uvědomit si ty věci u sebe a na konkrétních situacích.
Takových perel už mě za těch pár dní napadlo hodně a doufám, že jich bude stále více a více.
Toto v podstatě byla moje motivace získat Reiki. Já nemám potřebu léčit všechny kolem sebe, spíš to beru jako cestu pro sebe. Snad to není moc sobecké a pokud je, tak ať :-)