Srdce mi bije jako o život, problémy mám už 4 roky (tachykardie)

01.05.2018

Mám jeden velice nepříjemný zdravotní problém - při anebo po nějakém stresu nebo psychickém vypětí mi nepravidelně buší srdce (cítím jak mi jakoby bouchne dvakrát "najednou" a pak vynechá - tak to cítím).

Byla jsem s tím u lékaře, ten mi udělal 2× EKG, různá vyšetření krve..., ale na nic nepřišel. Prý je původ těchto obtíží v psychice. Tak to cítím i já - stačí abych na to pomyslela a za chvíli (někdy kratší někdy delší) mi začne bít srdce jako o život (a nepravidelně). Začala jsem cvičit autogenní trénink, ale přesto bych si ráda pomohla nějakým přírodním přípravkem. Jsem dost pracovně vytížená a navíc ještě studuji, takže o stresy a vypjaté situace bohužel není v životě nouze. Chci se zeptat - můžete mi prosím Vás na tyto problémy něco doporučit? Tyto nepříjemné pocity mám zhruba 4 roky, je mi 25 let. Sama sebe bych charakterizovala jako hodně labilního člověka, hodně často trpím nervozitou (i když okolí mi tvrdí, že na venek vypadám hodně vyrovnaně a v klidu, ale ve mě je často "malá dušička"-při zkouškách, veřejných vystoupeních. Jsem hodně sugestibilní (v dětství jsem již s tím měla problémy - psychosomatické). Těžko snáším konflikty, hodně všechno řeším. Případné kapky bych chtěla připravit na dálku a poslat poštou.

J. Třeboň, 2007

Milá J...,

podle mne jste velmi senzitivní dívka, která má ´tykadla´ zasahující daleko do svého okolí. Pro druhé je to dobré, protože je dokážete vnímat citlivěji, než ostatní. Pro Vás však už je to obtížnější. Je proto třeba se naučit nepřetahovat cizí pocity a vlivy na sebe. Vyhýbejte se také prostředí, kde Vám není ´příjemná atmosféra´. Stejně tak agresivním či jinak negativním filmům a pořadům.

Vaše obavy (strach) se možná promítají i do jiných oblastí, než jen do ´hypochondrie´ (jak říkáte Vy). I Vaší starostlivosti o druhé je už ´trochu moc´. Obojí může být následkem energeticky nezpracovaného šoku. Tím šokem mohla být nemoc Vašeho ´nového taťky´, ale stejně tak to mohla být i jiná, dosud nezpracovaná událost ve Vašem životě. Následky se rády promítají do psychosomatických obtíží. Tady je na místě upozornit, že pokud je tento šok v systému hodně hluboko, může léčba trvat poměrně dlouho. Esence Snědku si s tím ale umí dobře poradit.

Další, co by Vám pomohlo k uvolnění je, nebát se vyjadřovat své pocit. Nedivím se, že se druhým jevíte napovrch klidná. Myslím, že patříte k lidem, kteří svými vnitřními pocity neradi zatěžují druhé. Dejte pozor, abyste se jimi nebála zatěžovat i sama sebe. Myslím tím, abyste pocity nepotlačovala, aby Váš vnější život, nebyl na úkor života vnitřního.

V menší míře pak u Vás nalézám sklon k preciznosti,k utvoření si určitého ideálu (o práci, sobě, druhých nebo okolí), který se pak snažíte docílit. Pokud budete v nějakém kolotoči, zkuste si to uvědomit. Třeba zjistíte, že to, co máte udělat stačí už tak, jak to máte. Že víc není třeba. Pomalu byste se totiž mohla dopracovat k tomu, že Váš život bude jen o vůli = dělat stále jen co ´musíte´, co myslíte, že druzí vyžadují či považují za správné. A ještě se k tomu mile tvářit a dodržovat ´dekorum´ pro ostatní. Prostě samé povinnosti, žádná spontaneita. Vaše venkovní snažení Vás ještě víc stáhne a později Vám pak může kromě psychosomatiky nabourat i normální radost ze života. Uberte plyn! Jste ´jen´ člověk a ten není dokonalý.

Do kapiček jsem Vám namíchala i esenci na přetížení neodbytnými myšlenkami. Jeví se mi, že se vám to různě v hlavě honí, i když nechcete.

Tak trošičku jsem se na Vás podívala i jinak. Vyloženě nemoc srdce se mi nejeví (já ale nejsem diagnostik, beru to po stránce energetické). Přesto bych vám ale možná doporučila Holtra (24 hod. EKG), který je pro Vaše psychosomatické potíže lepším ukazatelem, jak momentální EKG. Dále bych doporučila zvýšit příjem komplexu vitamínů B a draslíku, kterého se mi jeví u Vás málo. Povzbudit potřebuje Vaše imunita a pozor také na ženské orgány, neprochladnout. Na zklidnění by Vám dělalo dobře vyhradit si denně čas na meditaci. Nejlépe při klidné hudbě a zapálené aromalampičce s kvalitními éterickými oleji. V lékárně Vám nějaké na zklidnění jistě doporučí.

Budete-li pracovat s lidmi, pak Vám vřele doporučuji i zasvěcení do energie Reiki, jež by Vám pomohlo ve vlastní ochraně i v práci s druhými.

Co se týče doplňků výživy radila bych preparáty B-multiplex, na posílení imunity Epam 20, v případě gynekologických obtíží Epam 12. Doplňkově tinkturu Kozlíku nebo skořice, jež mají příznivý vliv na nervovou a srdeční činnost.

Liv

Liv, moc Vám děkuji za Váš dopis

je až neuvěřitelné, co všechno jste o mně napsala (vše co píšete je totiž pravda). Hned jak jsem přišla domů, tak jsem to ukázala nejdřív mamce a pak přítelovi. Oba si to přečetli a pak jsme to společně probírali. Konečně (po 4 letech!) můžu někomu říct, že mi není dobře a on mě poslouchá - myslím, že jim to trochu otevřelo oči - a mě pusu :-) ------ Prosím Vás o zaslání dalších bach. kapek. Jsem s nimi moc spokojená, řekla bych, že se zlepšuje nejen srdce, ale i celkově moje psychika. Srdíčko už skoro nezlobí, dokonce se dá říct, že už ani nevím jak to vypadalo když zlobilo:o) Ale nechci to zakřiknout, přeci jen 4 roky problémů asi nejde vymazat z těla za pár měsíců :o) Je to super, cítím se skvěle. J.

-----

po cca 7 měsících

OPRAVDU MOC VÁM CHCI PODĚKOVAT! PO TĚCH 4 LETECH TRÁPENÍ JSTE ZE MĚ UDĚLALA ZASE ZDRAVÉHO ČLOVĚKA, KTERÝ SE TAK I CÍTÍ! A TO MI NEDOKÁZALA POMOCT ANI DOKTORKA, ANI RODINA... AŽ VY, LIV - MOC MOC MOC DĚKUJI!!! PŘEJI KRÁSNÉ LÉTO!