Při návštěvě chirurgické ambulance lékař-ateista mluvil o zázraku

08.05.2018

Naše dcera Bára při hře proběhla skleněnou výplní dveří, a při tom si pořezala ruku, především ukazováček, prsteníček a malíček. Na prostředníku došlo k úplnému a na malíku částečnému přeřezání šlach.
Po dvouhodinovém složitém chirurgickém zákroku byla ruka i prsty fixovány v dlaze po dobu 6 týdnů. Lékař nás připravoval na možný stav, kdy prsty mohou být částečně nebo zcela nefunkční, nepohyblivé a v nejhorším případě že hrozí i amputace prsteníku. Dcera v té době hrála na klávesy a na flétny, ale po úrazu jsme ji odhlásili ze ZUŠ.

Po sejmutí dlah i obvazů ( po zhruba dvou měsících ) dcera začala navštěvovat pana Josefa Vážného. V té době měla prsteníček i malíček zcela ztuhlé, nefunkční, se známkami kontraktury, se značně sníženou citlivostí. Při násilném pokusu lékaře o jakýkoliv pohyb v kloubu trpěla značnou bolestí. Už při první návštěvě po energetickém působení se prsty začaly mírně pohybovat, přičemž dcera necítila žádnou bolest, ani jiné nepříjemné pocity. Po dalších návštěvách, a současné každodenní rehabilitaci podle rad p.Vážného docházelo k dalšímu výraznému zlepšování stavu prstů. V průběhu dvou měsíců léčba přinesla natolik úspěšné výsledky, že při návštěvě chirurgické ambulance lékař-ateista mluvil o zázraku.Po dalších čtyřech měsících dcera začala opětovně navštěvovat ZUŠ a hrát na flétnu i klávesové nástroje. Lze říci, že v té době měla již stoprocentní hybnost prstů, byť především prsteník měl ještě změněnou citlivost. Po zhruba 1 roce se jí vrátila i původní citlivost do prstů. Dnes je to více než dva roky od úrazu, ruka i prsty jsou prakticky plně funkční a nebýt jizev, nebylo by po úrazu ani památky.Po těchto zkušenostech jsem se rovněž obrátila na p. Vážného se žádostí o pomoc při léčbě kolene, ve kterém mám artrózu 2. stupně a jsem po dvou ortopedických operacích. Po energetickém působení a rehabilitacích podle jeho rad - přiměřené zátěži a užívání doplňků výživy - se stav zlepšil natolik, že mohu po celou zimu jezdit na lyžích, v létě na kole, podnikat pěší tůry a podobně. V současnosti nedocházím k lékaři - ortopedovi, a jsem bez potíží.
Pomoci využívá rovněž manžel - především při bolestech páteře, a starší dcera Dana při projevech alergie, přičemž se její potíže v posledních letech, kdy využívá schopností a znalostí pana Vážného, podstatně zmenšily.Jsem zdravotní sestra a pracuji ve Františkových Lázních, kde léčíme mimo jiné pacienty s podobnými obtížemi využíváním přírodních zdrojů, rehabilitací, masáží a pomocí přístrojů. Léčba Josefa Vážného je v souladu s touto léčbou, je ale podle mých zkušeností účinnější, byť bez využívání přístrojů.

Ve Františkových Lázních. 5. 6. 2003
Dana , zdravotní sestra