Přestává Reiki účinkovat?

08.06.2018

Dobrý den, poslední dobou se rojí informace, že reiki přestává fungovat. Mohu se zeptat, jaký je Váš názor?
Příklad: "NOVÉ INFORMACE"
Usui reiki splnilo svůj úkol, svůj význam mělo v minulém století, ale od r. 2011 je již na léčení nedostatečně účinné vzhledem k vibračnímu nárůstu planety Země do 5D a vyšších dimenzí.
Pro některé začátečníky už přestává být vhodný, protože není využit plně jejich potenciál pro duchovní posun. Cena za toto mistrovské zasvěcení také mnohdy neodpovídá skutečnosti s ohledem na to, že s reiki toho už dnes adepti moc nepoléčí a neodblokují.

Současně je třeba si uvědomit, že jakákoliv energie, která se přijímá zasvěcením slouží jen jako podpora, doplněk k duchovní práci, nelze na ní stavět svůj duchovní růst, to se daleko nedostanete
a nezáleží na tom, kolik máte zasvěceno energií - zda 2 nebo 100. Kdo se chce duchovně posouvat, je třeba zpracovávat své vnitřní bloky, strachy, řešit problematické vztahy apod.
Považte, že vše, co potřebujeme k růstu je v nás, naše vnitřní síla, kterou nevyužíváme naplno, protože je blokována našimi strachy, které nás stále ovládají, omezují z vědomé, podvědomé nebo nevědomé roviny.

I další systémy reiki jsou slabé, nestačí současným požadavkům transformačního vzestupu, ale i tak mohou být ještě některým začátečníkům nápomocné na jejich duchovní cestě.

Děkuji a přeji pěkné dny :-)

M...

Liv a Pepa

Ahoj,

znovu si čtu, co jste mi z odkazu poslala. Nemůžu se zbavit dojmu, že... Ne, začnu jinak:

To, že Reiki nefunguje, může napsat pouze ten, kterému energie skutečně nefunguje. Proč tomu tak je, je otázka. Třeba mu ´neseděla´ už od začátku, třeba mu přestala fungovat až tehdy, když začal věřit něčemu jinému - ať už ´jiné´ energii nebo informaci, že by už teď Reiki fungovat nemělo, a třeba jen nerozpoznává přes jiné nánosy jemné impulsy, kterými mu energie ukazuje další cestu...

Víte, často se v dnešní přetechnizované a přeinformační době zamýšlím, jak moc jsme se odklonili od intuice, od přirozeného vývoje. Ze všech stran se na nás valí nabídky; co bylo včera nové, je už dnes zastaralé. Obávám se, že to samé se děje s různými ´duchovními´ kurzy a semináři. Sběrači osvědčení a diplomů běhají z místa na místo, neustále hledají a nachází jen přechodně, protože nalézt lze jen uvnitř sebe. Jen v přímém spojení se sebou, s přírodou, s Bohem (či s oním ´Něčím´, Absolutnem, Nicotou, či jak TO kdo nazývá).
A jak už to dnes v naší civilizaci je, když existuje poptávka, rozšíří se i nabídka. Někteří nabízí v dobré víře, jiným jde pouze o cílený finanční kalkul - a nedejte se mýlit, je takových hodně.

Všem lidem je dána možnost duchovního rozvoje a je jedno, kde se nacházejí. Rozvíjet se mohou bez ohledu na to, zda umí číst a mají přístup k duchovním knížkám... bez ohledu na to, zda je v jejich okolí někdo, kdo je zasvětí do Reiki, Shambaly..., dostanou Darshan nebo jiné ´pomazání´; je-li někdo ´určen´ k léčení druhých, pak je mu schopnost dána i jinými cestami, než pouze zasvěcením (ať už do čehokoliv).

Víme a známe z praxe, že k různým schopnostem se člověk může dobrat sám. Sám svým poctivým životem, svou vírou, svou dobrou vůlí. Naopak jsou lidé, kteří můžou být ´zasvěceni´ do kde čeho, ale platné jim to není. Lety máme ověřeno, že ani stupeň zasvěcení není rozhodující. Známe lidi s Reiki 1, kteří dokáží v praxi uspět víc, než kdekterý mistr. Mnohdy stačí i upřímná modlitba, svěření nemocného ´vyšší moci´. Moc záleží i na osobě ne-mocného, a je jedno, zda s ním pracuje lékař, zasvěcenec v Reiki či v čemkoliv jiném.

Když to shrnu: Jak už jsem řekla výš, po skoro 40 letech osobních zkušeností (krůček po krůčku) jsem dospěla k přesvědčení, že vše je naopak velmi jednoduché. Jde-li člověk životem tak, jak nejlépe umí, věří a má dobrou vůli, tak se rozvíjí. Informace si k němu cestu najdou a vůbec to nemusí být přes mozek, formou učení. Rozum (mozek) není ´nadřízený´ ducha (duše). To jen ego (rozum) jej naopak umí proti vlastní duši využít. Čím míň prostředníků (zasvěcovatelů, mistrů, učitelů, knězů) ke svému rozvoji potřebuje, tím líp.

Nepochybně je velký dar potkat skutečného Mistra, vysoce osvícenou bytost - ta se ale na webu svými semináři určitě nenabízí... :-) Je proto dobré si být vždy vědom, kdo to tu přednáší, učí, zasvěcuje, předává Darshany aj. - v 99% to nejsou vyšší bytosti. Jsou to lidé jako každý jiný, možná jen víc znají, víc zažili, víc se naučili - a někdy bohužel ani to ne.
Máte-li přání být zasvěcena, vyberte si to, čemu věříte. Mohu-li doporučit, neskákejte z jednoho na druhé. Vnořte se do jednoho a dál už používejte co nejvíc vlastní intuici. Tím nezůstanete sedět jen na naučeném, budete se naopak vlastní kreativitou dál rozvíjet.
Tolik k Reiki a duchovnímu rozvoji.

Samozřejmě se jedná o můj a manželův pohled, o naši zkušenost. Jiní budou mít ke svým pohledům zase jiné argumenty a poznatky. Každý žijeme svou ´pravdu´. Ta má (´pravda´) stále víc směřuje k tomu, jednoduše ´být´, nedělat z duchovního módní záležitost, nelítat ve výšinách, naopak snažit se žít ´duchovně´ v dennodenním praktickém životě. Pomáhat sobě i druhým se dá z každé pozice.

Práce se sebou - kurzy, semináře

Co se týče ´práce se sebou´ (strachy, stíny apod.) - i zde bych radila k seminářové střídmosti a i zda platí, že nabídka ´povolaných´ se v člověku vrtat, je velká. Bohužel to není legrace. Ti, co jsou schopní, můžou opravdu leccos v psychice otevřít. Když se ale přeskakuje z jednoho na druhého a všude se ´něco´ otevře, vzniká v lidech často ještě větší chaos. Dostávají se k nám i tací, co byli různými ´technikami´ psychicky poškozeni; jiní jsou zas na všech těch konstalacích aj. doslova závislí. Je to takový útěk od reality, útěk od vlastní zodpovědnosti.

Nechci říct, že jsou semináře a kurzy špatné. Jen snad zvážit, zda a který seminář člověk k nějakému ´nastartování´ opravdu potřebuje.