Vše je určeno už před naším narozením?

08.06.2018

Mohla bych se Vás zeptat na otázku ohledně karmy? Vše je určeno už před naším narozením? Vychází pojem karma z toho, že osud je nám dán minulostí? Slyšela jsem názor, že máme např. přesně danou osobu s kterou člověk má mít dítě a když si najde předtím někoho jiného - osud ho donutí se rozejít ,aby měl to dítě s tou předurčenou osobou?

Renata

Liv

Osobně se kloním k tomu, že osud není pevně dán - k čemu by pak byla člověku daná svobodná volba. Dané jsou určité okolnosti, křižovatky, okruh lidí se kterými se člověk inkarnuje = jsou dané možnosti - např. že se setkáte ´k sobě patřící osobou´. Zda s ní ale budete chtít utvořit pár či nikoliv, to už je ta svobodná volba.Další věc je karma. Tu chápu trochu odlišně. Karma není okolnost, příležitost, podmínky... Karma je zákon příčiny a následku. Co člověk vyšle, to se mu v nějaké podobě vrátí - ať již v tomto nebo v některém z dalších životů.

Pochopitelně každý může mít jiný názor a i vy si utvořte svůj podle toho, co vám říká váš cit, intuice... jak vám to zapadá do mozaiky věcí, které znáte :-)

Můžu-li poradit - nikdy ničí názor neberte jako dogma, jako něco pevně daného. Je dobré vyslechnout si (přečíst si) různé teorie, názory, pohledy a pak si z toho a z vlastní zkušenosti utvořit názor vlastní. To tříbí ducha, na tom rostete.