Nechápu, co je bezpodmínečná láska

08.06.2018

Nechápu, co je bezpodmínečná láska...znamená to přijmout ostatní takové, jací jsou, i s chybami a nesnažit se je změnit? Co když mi na partnerovi vadí to, že chodí např. často do hospody - řeknu mu to, ale už nechám na něm, jak se rozhodne. To je ono?

Anet

Liv

Ano to je ono. Každý má právo být takový jaký chce být. Konkrétně u té hospody - vy velmi správně řeknete, že vám to vadí. A teď už nastoupí právo svobodné volby a to u vás obou. Partner zváží, kdy se jeho Duše cítí svobodná a dobře. Čeho je schopen se pro Vás zříct a co už by cítil jako omezující. Stejně tak vy. Zvážíte, zda je pro vás akceptovatelné s ním žít i když do hospody chodit bude.

Bezpodmínečná láska znamená, že milujeme lidi (a taktéž sebe) takové jací jsou. Nesnažíme se je měnit ´k obrazu svému´. Necháváme na nich, jaké změny chtějí např. v rámci vzájemného soužití podstoupit. Nezlobíme se na ně, když naše požadavky neakceptují. Milujeme je bez podmínek, tj. i s jejich ´chybami´. Bezpodmínečná láska ale neznamená, že musíme chování, které nám nevyhovuje akceptovat. Je spousta lidí (a nejen v partnerských vztazích), kteří se milují, ale být spolu nedokáží :-)))

Dobrým příkladem bezpodmínečné lásky bývá láska mateřská, to je dobrý příklad - i když se máma bude na dítě zlobit sebevíc, její vztah (láska) k němu bude stále stejná. Vzorné dítě bude mít ´stejně´ ráda jako jeho zlobivého sourozence.