Muselo pomoct kyvadlo – Voda z léčivých pramenů

07.05.2018

"Asi vás moc nepotěším, ale na generálním si vás vyžádali na čtrnáctidenní záskok", oznámil mi ´můj ředitel´ a celkem s účastí sledoval, jak jdou na mně mdloby... Tuto poctu bych tedy klidně přenechala jiným. A ráda!

Měla jsem týden na to, nalézt nějaký pádný důvod k odmítnutí. Postupně jsem zavrhovala výmluvu na přebytek ´neodkladných´ povinností na mém pracovišti, možnost ´onemocnět´ i výmluvu na dopravu, protože na generální ředitelství jsem to měla o celou hodinu blíž.
Ne a ne najít ani nějaká přesvědčivá pozitiva... a termín zastupování se blížil. Žaludek se mi měnil v obrácený lavor, mou mysl zaplavovaly chmury a pozitivní afirmace mi teda od srdce rozhodně nešly - prostě ten pravý čas nasadit Bachovy esence.

Jako tehdy čerstvá absolventka semináře Bachovy terapie jsem se odhadla jasně na Kejklířku, esenci na strach vědomého charakteru. Kapala den, dva... a nic. Nechápala jsem proč ani ta nejmenší změna a sáhla pro pomoc po kyvadlu.
Jejejej, to umí být někdy až netaktně upřímné... Dobře mi nastavilo zrcadlo - vybralo mi totiž Vodu z léčivých pramenů tj. esenci na perfekcionalizmus. A bylo jasno. Můj strach nepramenil z toho, že bych se generálního bála, měla přehnaný respekt nebo že bych si myslela, že práci nezvládnu. Mé obavy pramenily z toho, že nebudu ´dost dobrá´!, že nedostojím pověsti, kterou jsem měla...! ´Mí ředitelé´ si mě totiž veřejně ve firmě chválili a dobře tak hladili mé ego aniž bych si to vědomě připouštěla. Teď se ozvalo.

V příštích dnech jsem začla pokorně polykat jak ego, tak Vodu z léčivých pramenů...

Zastupování jsem zvládla v duševní pohodě a v pohodě jsem zvládla i trapnou nehodu:
Ráda vychutnávám kapučíno tak, že si ho naberu plnou pusu a pak po troškách upolykávám. Je to skvostný... jen u toho člověk nesmí nezadržitelně kýchnout... Kolegyně jen zděšeně hekla: "Vy jste poprskala klávesnici generálního ředitele! Stává se vám to často?!!"

Voda z léčivých pramenů pomáhá lidem, kteří řídí svůj život podle vysokých ideálů. Tato tendence je může činit náchylné k přehnané ctižádosti, perfekcionismu, ulpívání na principech a velkých morálních požadavcích. Ve snaze dosáhnout ´dokonalého´ si dokáží stanovit tvrdý režim a bývají na sebe (a často i druhé) příliš přísní. Dohnané do extrému může některé tento ´idealismus´ přivést až k fanatismu, asketismu.

Livia Vážná Hoffmannová


Upozornění: Každý člověk je jiný a hlavně důvody jeho smýšlení, cítění a jednání jsou jiné. Proto výběr vhodné esence nelze zevšeobecňovat. Navíc se skoro u každého jedná o kombinaci různých aspektů potřebných k řešení a tak se kapky sestavují většinou z 4 -7 různých esencí.