Dobrý lékař by se neměl bát spolupracovat s dobrým léčitelem

09.06.2018

Tento rok končim medicinu, ale už dlhši čas sa zoberam aj alternativnymi možnostami liečby. Velmi ma zaujala Vaša stranka, no neviem kolko stoji osobna konzultacia,respektive jednotlive druhy lieceni
Podla mojho nazoru by o takom niečom malo vediet stale viac a viac ludi. Aj ked som sa stretla, naneštastie velakrat s tym, ze finančne si taketo alternativne liečenie nemože dovolit každy, co ma velmi mrzi, hlavne za tych ludi, ktori by aj chceli, ale nemaju na to prostriedky.

Vopred dakujem za odpoved a prajem do noveho roka 2012 vsetko dobre, len samych spokojnych a vyliečenych klientov :-)

S pozdravom Mariana

Liv a Pepa

Máme opravdu radost, že studentka medicíny se zajímá i o alternativní způsoby léčby. To je totiž náš sen - aby mezi klasickou léčbou a tou ´alternativní´ docházelo k větší spolupráci. Nerozumíme vzájemné řevnivosti, když by nám všem mělo jít o totéž, tj. o zdraví lidí (a nejen jich :-) ).
Samozřejmě, že se najdou nezodpovědní ´šarlatáni´, totéž se ale bohužel dá říct i o leckterých studovaných lékařích. Diplom není vždy zárukou skutečné kvalifikace a zájmu. Dobrý lékař by se neměl bát spolupracovat s dobrým léčitelem a naopak. Vzájemným propojením obou znalostí a dovedností se dají nalézat nejoptimálnější způsoby léčby. podle konkrétních potřeb konkrétních lidí.

Bohužel máte pravdu v tom, že pro mnoho lidí je léčba, kterou nehradí zdravotní pojišťovny, finančně méně dostupná. Smutné je, že sociální politika klesla tak, že je pro mnohé nedostupná už i léčba ´klasická´. A půjde-li to takhle dál, můžeme se dočkat bezzubých stařečků, který nebudou mít na protézy..., zvýšenou úmrtnost starých lidí, protože ze svých důchodů nebudou mít na kvalitní léky, zákroky, nemocnice... atd. atd. V mnohých případech by byly některé druhy alternativních přístupů mnohem levnější, efektivnější a bez škodlivých vedlejších účinků (např. energetické působení, frekvenční terapie + další odparazitování, světelné terapie, akupunktura a další a další). Mnohé se dá řešit včasnou prevencí od vhodného stravování po kvalitní rehabilitaci... Ale to se ví; žel vědět a konat podle toho jsou různé věci. Výrobci léků se bojí o své zisky a někteří lékaři...? Musím ale říct, že i mezi nimi jsou tací, co alternativu doporučují - i když mnohdy tiše, aby se před kolegy neshodili...

Hodně se platba u léčitelů komentuje. Ale vždyť je to ´povolání´ stejně jako jiné. Lékař přece nedostane jen těch 30,- Kč od pacientů. Dostává zaplaceno od pojišťovny (a té to platí kdo? :-)) . ´Alternativec´ přes pojišťovnu nemůže. Všechny náklady však musí hradit stejně jako lékař či kdokoliv jiný. Dokud se někomu nerozbřeskne a neudělá se skutečná zdravotní reforma, budou si moct dovolit pomáhat za minimální či žádnou odměnu jen ti, co mají finanční zajištění z jiných zdrojů.

Každý takový mladý člověk jako jste vy, dává do budoucnosti světýlko naděje :-)