Dá se během pár měsíců doléčit krátkozrakost, jsem-li připravena plně spolupracovat?

10.06.2018

Dobrý den, všimla jsem si vašeho představeni na lecitele.com. Ráda bych se zeptala zda je možnost s vámi doléčit čistou krátkozrakost, během několika měsíců, pokud jsem připravena plně spolupracovat. Mam oficilaně -4 dioptrie, často ale vidím jasně, záleží na průběhu dne a také třeba počasí. Je mi 35 let a z nějakého důvodu je pro mě jasny zrak & vhled do života čím dál více důležitý. Jinak mám oči zcela zdravé ~pouze~ od 15 let najednou rok po roce až do 18 let mi přibývala krátkozrakost - a vím jasně že šlo o neochotu vidět člena rodiny, ženu u které jsem neuměla vstřebat její reakce.

Již jsem na očích pracovala několik let, sama nebo pomoci, ale šlo to spíše mravenčím krokem, již bych chtěla vidět bez brýlí, přemyslím i o laserové operaci. Prosím o zdravou zpětnou vazbu v případě že máte možný plán k úspěchu, zda se vám již podobné podařilo, zda jde dle vás o léčitelnou nerovnováhu, zda máte možnost se v blízké době do úspěšného doléčení plnou parou vrhnout. Dekuji

Mirka

Liv

my už v Praze nejsme a naše činnost se teď zaměřuje především na ´spolupráci´ s lidmi, pracujícími na svém duchovním rozvoji. V tomto směru tedy asi nejsme to pravé, co hledáte. Asi by vás odradilo i to, že máme oba brýle :-D

Jinak ale k vašemu problému: radila bych projít parazitární diagnostikou a následnou léčbou. Ne každá vada zraku musí nutně souviset s psychikou (i když vyloučeno to samozřejmě není ). Pokud jste důsledná a trpělivá ve cvičení, můžeme doporučit kurz Borise Tichanovského na obnovu zraku (tedy pokud už jste na něm nebyla). Budete-li se chtít zúčastnit, pak se tam přihlaste hned - semináře bývají rychle obsazeny.

(Pozn. Jedná se již o starší korespondenci)

Mirka

Děkuji za vaši zprávu, doporučeni si procházím ale mohu ještě pro pročtení požádat o vaši radu - pokud bych tedy šla už na laser, požádala svoji duši a moje vědomí o pomoc a s pokorou přijala možnosti dnešního života, a o oči se dále starala dobře - čaji, myšlenkama atd. mám svůj postup:), myslíte tedy že bych si to nemusela vyčítat jako nedoléčení přirozenou cestou?

Mně nějak dochází trpělivost, je mi kolik mi je a s brýlemi se mi nějak nežije dobře, čočky už moc nemůžu po 10letech, výsledkem je ze ne vždy vidím a reaguji dobře a tak jak bych asi bez brýlí. Vím, že plno lidem brýle nijak nevadí, spíš naopak pomáhají jim se soustředit, zamyslet. atd, u mně je to ale z nějakého důvodu takto. Cvičila jsem již asi 5 let, různě intenzivně a byla u pár bylinkářů.

Myslíte že bych po plné korekci uměle uměla najit duševní rovnováhu? Může to byt čistě civilizační změna a není třeba se za ni bičovat?

Jinak mám to štěstí, že jsem zdravá a v dobré kondici.

Vím, že mně jinak neznáte a tak ze se snažím dozvědět více k většímu tématu, ale mohla byste i jen krátce naznačit, jak byste se na to dívala vy? Děkuji za vaši pozornost a budu moc vděčná i za krátkou zprávu. Třeba:) - ano laser se dá vstřebat nebo ne počkala bych půl roku a makala na sobě víc.

Liv

Přijde mi, že jste uvízla v jakémsi zástupném problému - měla byste si spíš klást otázku, PROČ vám brýle tak vadí, PROČ tak složitě řešíte otázku, co s tím...? Buďte ráda, že jste zdravá a nemáte opravdu vážné zdravotní problémy.Prostě zapřemýšlejte, zda byly vaše dosavadní pokusy o nápravu zraku úspěšné, zda je nadějné s nimi pokračovat (např. ono cvičení podle Tichanovského) a buď pokračujte v tomto snažení dál nebo se prostě smiřte s brýlemi či noste čočky, a nebo zvažte eventuální rizika a jděte na operaci... - to je přece jen na vás a nemělo by to být nic až tak složitého. Pokud to pro vás složité je, pak myslím nestojíte oběma nohami na zemi a váš skutečný problém je v duchovně-psychické oblasti, ne ve zraku. Zkuste popřemýšlet tímto směrem.

Mirka

Chápu, myslím že plně rozumím, už jak jste psala v pondělí tak mě to proniklo jako oheň.

Děkuji za zamyšleni a slova co potřebuji slyšet. !! ROZUMIM v podstatě co říkáte, zbytek se dostaví jistě časem.

Moje pohnuti k léčeni zraku je - bylo, že jsem si zatím hodně věcí stáhla, dořešila, vyléčila díky uvědomění si příčiny, díky síle života se mi hodně podařilo, vše jen lehké ale dařilo se, a měla jsem za to, že je nutné vše, aby byl člověk "čistý", ale stále víc se mi ukazuje, že taková snaha o dokonalou očistu má tenkou hranici s nedoceněním jiných životních darů a vůbec přílišná orientace na sebe jako jednotlivce; nevím, stále si to rozmýšlím a krystalizuje mi závěr. Určitě to zástupné téma u mne je :-)

Liv

" ... že je nutné vše, aby byl člověk "čistý", ale stále víc se mi ukazuje, že taková snaha o dokonalou očistu má tenkou hranici s nedoceněním jiných životních darů a vůbec přílišná orientace na sebe jako jednotlivce..."

Vidíte, jaké krásné moudro z vás nakonec vyšlo... Pěkně řečeno (resp. perfektně uvědomeno)!