39. Dnes je tolik různých mistrů učitelů, nauk, pokynů, cvičení, technik… Jak se v nich mají lidi orientovat?

26.05.2018

Ve článku Jak mít co nejlepší užitek z léčitele, terapeuta jsem slíbila obdobný článek, tentokrát ale zaměřený na duchovně hledající a jejich mistry, učitele...
Ještě jsem se ale k němu ´nedopracovala´ ... Věřím však, že informace z přijatého intuitivního písma na toto téma, vám zatím nabídne k přemýšlení dostatečný podnět.

Dnes je tolik různých mistrů učitelů, nauk, pokynů, cvičení, technik... Jak se v nich mají lidi orientovat?

Je to tak, že nejlepším učitelem jsem já, Duch sv. Nechte každé učení, každou myšlenku, každou ideu či tezi protéct vaším energetickým systémem. Máte-li dobře rozvinuté čakry, pak vám odpovědi na dané otázky budou chodit samy a nebudete se muset ani ptát. Přijdou samy, dřív, než vám přijde otázka na mysl.

Je to tak, že množství nauk zahlcuje vaši mysl. Vaše srdce se tak stává zbytečným nástrojem vyciťování. Přijímáte v mozku a na srdce zapomínáte.

Euforie, jež vznikají otevřením srdcí a myslí při hromadných duchovních meditacích, modlení či cvičení, jsou euforie, které z větší části přichází skrze endorfiny a další hormony nabuzené psychikou při přílivu enormní energie, která se u takovýchto větších shromážděních akumuluje. Tato euforie nemá nic společného s vyciťováním srdce, o kterém jsem mluvil na počátku.

Nejlepší učitel je život sám a to skrze Zákon lásky, skrze Zákon příčin a následků - skrze Karmu. Nikdo a nic tě nenaučí Životu samému. Ten se musíš naučit žít sama skrze své prožívání, skrze své vyciťování. Je to tak, že toto je jediné mistrovství, které vás skutečně posouvá dál. Proto jej taky žijete. Proto jste na Světě a žijete svůj život místo toho, abyste seděli v nebeské škole v lavicích a poslouchali výklad nějakého mistra nad mistry.

Proč bych vás posílal žít život, když by se dalo vše naučit přednáškou, hromadnou modlitbou nebo meditací. Hovořím o kolektivních ´naukách´, ´náboženstvích´ či jiných praktikách, které nesouvisí s každodenním žitím vaší inkarnace.

Já jsem nejlepší učitel skrze Život sám. To si dobře pamatujte! Ve svých prosbách o vedení se obracejte na mne a učte se mi dobře naslouchat.
Neučte se hledat jiné ´vykladače´, kteří vás nezavedou k vám samým. Ti vás zavedou především sami k sobě; ke svým vizím, ke svým představám. Každý z vás je ale originál, který má svou jedinečnou cestu. Namáhejte se trochu ji nalézat a jít tudy, kudy vás vede.


2012, Přijato Liv automatickým, resp. intuitivním psaním od zdroje představujícího se ´Duch sv.