34. Vaše uvažování se příliš naučilo zaměřovat se jen jedním směrem

24.05.2018

Těm, které zajímá tento seriál asi nemusím vysvětlovat, že nás následující příspěvek nežene ´zpět na stromy´, ale má ve své radě svůj hluboký význam, smysl... Věřím že jej naleznete a pochopíte.

Nenapadá mě o čem psát. Chceš s něčím přijít ty?

Je to tak, že bych chtěl pohovořit o pohodě, která se z lidských životů vytrácí čím dál víc.

Je to tak, že lidské ego je příliš zaměřeno na dosažení výsledků. Lidé přestali žít ´průběžně´. Nevidí krásy života jako takového. Vidí a ženou se jen za výsledky - výsledky práce, výsledky studií, výsledky sportu... Přestala radost z činnosti jako takové, bez ohledu na to, zda v tom někdo vyhraje, zda v tom bude někdo lepší, zda se vám to bude dařit.

´Mentálně postižení´vnímají v konání mnohem víc radosti, než lidi tzv. ´zdraví´. Vemte si z nich příklad. Vemte si příklad z malých dětí, které se radují ze svého konání, ze své hry, dokud jim tuto radost nezkazíte soutěžením.

Je škoda prožít život podle dosažených met. Není třeba to ´někam dotáhnout´. Není třeba mít auto, lednici aj. Je třeba se naučit žít tak, jak se žilo kdysi. Je mnohé, co můžete dělat bez ´vymožeností´. To jen vaše pohodlnost vám brání žít tak, abyste nebyli tak závislí na - na elektřině, plynu, naftě... To vás brzdí ve vývoji.

Je to tak, že inteligence nespočívá v množství znalostí, v množství usnadnění, jež přináší drancování Země. Inteligence v pravém, správném smyslu, je umět využít a přizpůsobit přírodní zdroje bez drancování.

Příroda vám dává veškeré možnosti, které vás posunou vpřed nejen duchovně, ale i řekněme materiálně ve smyslu zpohodlnění námahy, vynaložené na ohřev, oděv, dopravu, stravu... To vše lze získávat mnohem snadněji a dostupněji, než si dnes myslíte.

Zakopaný pes je v tom, že vaše uvažování se příliš naučilo zaměřovat se jen jedním směrem. Naučili jste se říkat B a zapomněli jste na A.
Máte samá rozvíjení B1,2 až B milionkrát, ale u A jste nepokročili skoro vůbec, nehledě an to, že existují i C, D, E.... Nepokročilý, ale naopak nesmírně zaostalý, postupně degenerující je váš svět, který vyznává jednu vědu, jeden směr.


No, vědci by se teď asi ohradili proti takovému ´nekompetentnímu´ výroku - věda je přece mnohoobsažná...

Je to tak, že si může být obsažná jak chce a že si vědi mohou namlouvat co chtějí - i přes relativní pokroky, dosažený v mnohých směrech, je to pořád a pořád lineární směr B. Není to vůbec nic ´novátorského´. Využívá (rozvádí) to stále tentýž řetězec myšlení a uvažování.

Ano. Tak nějak vnitřně vím, co tím chceš říct ... rozvíjení A (přírodní) zůstalo víc stranou, k C a dalším jsme ani nedospěli... Kde ale začít? Pokud je lidské uvažování (nebo snad už i nějaká genetická dispozice mozku?) tak jednostranné, kde se zcela nový směr vezme?

Je to tak, že stačí návrat k přírodě. Co nejvíc utlumit výkyvy, jež s sebou přináší technika. Dobře, zatím nemáte jinou možnost..., ale vy ji (techniku) nadužíváte. Vyměňte ji všude kde to jde, za přírodní zdroje (sklepy - lednice, oheň - plyn, stín stromů - klimatizace) Příkladů je spousta.
Vím, že to nejde na 100%, ale všude kde to jde, aspoň občas. Znovu se to naučit. Tím se vaše uvažování začne měnit ´netechnickým´ způsobem.

Říkáš, že víš, že to nejde na 100% - to jsi teda docela mírný J na mnohých místech planety lidi bez ´techniky´žít musí. Nehledě na to, že kdyby přišla nějaká ´katastrofa´, jsme bez těchto ´výdobytků´ ...

Je to tak, že i toto je důležité brát v potaz. Je důležité umět vyjít z přírody tak, jako to dělali vaši předci. Rozdíl měl být v tom, že vy toto soužití měli pozvednout na ještě vyšší stupeň. Bohužel se tak nestalo. A to ani v těch zemích, kde technika rozvoj nezaznamenala. V mnohých těchto místech je lidský úpadek ještě extrémnější.

Lidé v městech to mají s návratem k přírodě (ve smyslu co říkáš) obtížné. Ale myslím, že i na vesnicích si život minimálně bez lednice lze těžko představit. O elektřině jako takové nemluvě.

Je to tak, že ne vše je lidstvu na škodu, pochopitelně. Já přece neříkám, že B by nemělo existovat. Jen říkám, že je upřednostňováno natolik jednostranně, až jste zapomněli na jiné možnosti. Tím, že znovu budete zařazovat A, začnou se vám znovu otevírat horizonty jiných možností. Začnete být kreativní v jiných směrech, nejen v B.

A když se vrátíme k začátku tohoto psaní, nebudeme tolik ´komerčně´závislí na nových a nových výrobcích... nebudeme mít tolik tyhle cíle... budeme lépe život ´prožívat´...

Je to tak, že to sice píšeš, ale ani zdaleka si neuvědomuješ, co vám to skutečně může dát!

Co bys radil městským lidem?

Těm bych radil se městům vyhnout. Jsou to aglomerace lidskému duchu neprospívající.
Pokud nemají jinou možnost a musí se v nich zdržovat i přes noc, doporučil bych ´odelektrizaci´. Nejlépe večer chvíli při svíčkách, odpoledne v parku místo v kině nebo hospodě, raději knížky než TV či počítač...

Mnozí to budou vnímat jako krok zpět...

Je to tak, že takto to může vnímat pouze hlupák, který nedohlédne za první kopec.
Je to tak, že umět vidět dál, je ´přízemní´ pro jedince ulpělé právě na mechaniku vaší doby; na přetechnizovannost velmi, ale opravdu velmi nízké úrovně, kterou paradoxně vnímáte jako kdovíjak pokrokovou, vyspělou civilizaci.
Jak moc se jednou budete stydět za své velikášství a v rámci vesmírného dění´ maloměšťácký´pohled.

Kéž brzo prohlédnete a změníte tok svého uvažování.

Přijato Liv intuitivním písmem od zdroje, představujícího se ´Duch sv.´