15. Kyvadlo

13.05.2018

Zkouším hledat kyvadlem, kde je na talířku pod ubrouskem ukrytý přívěsek srdíčka. Při prvním pokusu se mi to podařilo, potom už ne. Proč? Jak je to vlastně se schopností používat kyvadlo?

Kde dělám chybu?
Je to tak, že není vždy důležité činit něco, na čem ti de facto nezáleží. Není ti blízké ´předvádění´ a tohle do jisté míry patří do této sféry. Není pro tebe důležité, kde srdíčko (přívěsek) je. Chybí v tom tvá emoce. Proto nevysíláš dostatečně silný signál k tomu, aby k přenosu této informace došlo.

To bych chápala, ale někdo to umí. Znamená to, že jsou senzitivnější?
Je to tak, že jsou senzitivní, co se týče materiálu. Ne každý má schopnost duchovní i materiální. Je to tak, že ne každý se pohybuje ve všech rovinách poznání - jinými slovy někdo tíhne víc do abstraktna, někdo do psychična, filozofie, materiálu...
Je to trochu jako přístup v knihovně - rozdělené knihy podle témat, podskupin. No a ty máš podle svého zájmu přístup vždy do té přihrádky, která tě podvědomě nejvíc zaujme. Někdo jich má víc, někdo míň. Je to tak, že ani vynikající proutkař nemusí vniknout do psychiky člověka a ty zase nemusíš najít zdroj vody. Je to v prioritě zájmů.

Ano. I to bych chápala. Děkuji.
Tomu, kdo hledá vodu (přívěsek...) je ale zpětnou vazbou ukázáno, zda ´trefil´. Při nedoložitelných otázkách a odpovědích musím jen věřit, že to tak je. Zůstává nejistota nesprávné odpovědi.

Je to tak, že víra je podstatnou složkou napojení. Ale máš pravdu, že víra není odpovědí na to, zda se s kyvadlem pracuje správně. Ty máš výhodu konzultace se mnou. To ti může dát dvojí pohled na odpověď.Je to tak, že kyvadlo umí být velice zavádějící a ti, co ho nepoužívají v ´ověřitelných´ formách by měli jeho používání zvážit.
Zvážit znamená brát do úvahy, že ho mohou ovlivňovat jiné vlivy, než vesmírné znalosti, chceš-li vesmírná knihovna. Použití je pak v radách nutno omezit tak, aby špatná-chybná odpověď v žádném případě nemohla ovlivnit něčí život v zásadních otázkách. Tady bych radil k velké zodpovědnosti těch, kteří by chtěli tímto způsobem radit druhým.

A sami sobě?
Je to tak, že i zde se skrývá nebezpečí špatného nasměrování. Radím opět konzultovat spolu s jinými meditačními apod. technikami; nebo konzultovat s dalšími senzibily.

Co konzultace s kartami - Tarotem?
Je to tak, že tarot může být odpovědí, umí-li si jej tazatel dobře resp. správně vyložit.V kombinaci s kyvadlem pak může vyhodnotit dotaz již přesněji, pokud se obé shoduje.

A když je každá odpověď jiná? Co vzít v potaz víc - kyvadlo nebo karty?
To záleží na tom, v čem je dotyčný sběhlejší. Je to tak, že by bylo nejlépe se spolehnout na intuici vlastní - tj. bez dalších ´pomůcek´. Není-li to možné, pak bych radil spíš karty, kde je ´náhodný´ aspekt , vylučující mozkové vědomé i nevědomé ovlivnění, které může být u kyvadla.

Mluvím Duchu sv. opravdu s tebou? Mám totiž stran kyvadla podobné názory-obavy.
Je to tak, že mluvíš se mnou. Nezapomínej, že tvé obavy jsou mé obavy. Každá intuitivní myšlenka přichází ode mne. To tě nenapadlo? Je to tak, že v tomto směru to vnímáš dobře (správně)
Neboj se ale s kyvadlem pracovat. Používáš ho v oblasti, které rozumíš a kyvadlo je ti zde dobrým ukazatelem.
Můžeš ho při pomoci lidem používat, bude-li se jednat o psychiku, duchovní rozvoj a podobné problematiky. Neradil bych ti ho používat pro běžné materialistické cíle, pokud nejsou v návaznosti na duchovní a duševní rozvoj.

Přijato Liv intuitivním písmem od zdroje představujícího se ´Duch sv.´