11. Negativní pocity

13.05.2018

Někdy je člověku ´nanic´. Duchovní neduchovní - prostě se cítím rozmrzele. Jako člověk hledající a bádající se pak ještě snažím tyhle ´nepatřičné pocity´ transformovat a ono mi to nejde a nejde... a jsem o to ´naštvanější´ ... :-)

Jsem bezdůvdně naštvaná, rozladěná, je mi do breku... Co s takovými pocity? Jak je transformovat?

Je to tak, že tyto pocity patří do života na Zemi stejně jako kterékoliv jiné. Proč je chceš transformovat?

Dobrá otázka :-) Asi si myslím, že nejsou ´duchovní´, že bych měla spět k harmonii, klidu, vyrovnanosti.
Hmm... Je to tak, že to je omyl. Proč bys měla spět k vyrovnanosti a harmonii? Je to tak, že to je váš velký omyl. Pulsace není klid a harmonie.

Nejsem si jista, že rozumím...
Celý Vesmír je v pohybu. Výdech, nádech, rozpětí, smrštění. Život duše zemské je v tomto směru totéž. Nádech, výdech, klid, neklid, pohoda, starosti. Princip netkví v tom, že nemůžete stavy ´negativní´ zažívat. Princip spočívá v tom, JAK s nimi naložíte. Jak je náležitě prožijete a co si z nich odnesete.

Takže mám být v pohodě, že jsem v nepohodě.
Ano. Přesně tak. Máš plné právo se cítit v nepohodě. Tak si ji užij a dál už pak na to nemysli.

A co když je někdo v nepohodě neustále?
Ale to je jeho svobodná volba. Může si být v nepohodě i několik inkarnací, když ho to bude bavit, až jednou pochopí, že jsou i příjemnější stavy.

Já jsem pochopila, že jsou i příjemnější stavy a v nepohodě a neklidu být nechci...
Je to tak, že vše je ovlivnitelné tvým fyzickým, psychickým a duchovním stavem. Vše je třeba mít v rovnováze. Je to tak, že fyzický i psychický stav můžeš vyrovnávat vědomě. K duchovnosti se člověk dopracovává postupně. Jedno bez druhého nedává smysl. Je to tak, že jedině vyrovnáním všech těchto složek může lidská duše zažívat harmonii. A to je pak jejím úkolem k tomu najít cestu - tedy pokud chce.
Psychohygiena není nic jednoduchého. Je to o dlouhém hledání a práci na sobě.

A jak to mám udělat?
Jo, to už je děvče právě o tom hledání. O tom prožívání. O tom brát si z prožitého náležité poučení. Pochopení je pak klíčem ke tvé psychice.

Přijato Liv intuitivním písmem od zdroje, jež se představuje ´Duch sv.´

Podobné články: např. Nespokojenost, přijímání