Jak se kapičky užívají

Kapky se užívají 4× denně 4 kapky do jakékoliv tekutiny (nealko, káva, čaj, horké, studené...). Jednotlivá dávka se může vypít naráz (po douškách poválet v puse jako víno) nebo lze dávku nakapat do většího množství tekutiny a upíjet průběžně přes den. Většinou doporučuji druhý způsob, protože vám navíc pomůže lépe kontrolovat pitný režim.

Příklad užívání

  • ráno před snídaní 4 kapky do trochu vody
  • dopolední dávka do konvice čaje (dobré vody)
  • odpolední dávka do další konvice čaje (dobré vody)
  • 4 kapky do trochy vody před spaním

Pokud zrovna nemáte možnost mít při sobě nějakou tekutinu, můžete esenci nakapat i rovnou pod jazyk.

Esence nejsou antibiotika

Kapky není třeba v rámci dne užívat v nějakých vyloženě pravidelných intervalech tak, jako např. antibiotika. Také není závažný problém, když zapomenete dávku užít. Samozřejmě ale - pokud budete často zapomínat, budete tím úměrně efekt esencí snižovat.

Dávkování pro děti

Z užívací lahvičky kapat 4× denně 4 kapky do skleničky s vodou, do ovocné šťávy nebo do kojenecké lahve s mlékem. Kapky lze také nanášet na citlivé části - rty, spánky, zápěstí nebo zadní část uší.

Délka užívání

Jak často budete Bachovy esence užívat, závisí jenom na vás. Nekolísají-li vaše nálady příliš často, anebo pokud pociťujete zatím pouze náběh krize, stačí vám jedna užívací lahvička. Mají-li však vaše stavy dlouhodobý charakter, užívejte esence tak dlouho, jak je třeba.