Intuitivní psaní
seriál ´Co mi řekl kámoš aneb intuitivní rozhovory´


Automatické a intuitivní písmo je dnes už poměrně známou formou channelingu. V seriálu zveřejňujeme některé části otázek a odpovědí, které přijala Liv intuitivním písmem v různých obdobích od roku 2002 dodnes. Pro lepší pochopení channelingového příjmu informací doporučujeme přečíst si úvodní články 1. Jak to všechno začalo,
2. O channelingu I a 3. O channelingu II.

Ve článku Jak mít co nejlepší užitek z léčitele, terapeuta jsem slíbila obdobný článek, tentokrát ale zaměřený na duchovně hledající a jejich mistry, učitele...
Ještě jsem se ale k němu ´nedopracovala´ ... Věřím však, že informace z přijatého intuitivního písma na toto téma, vám zatím nabídne k přemýšlení dostatečný podnět.

Když jsem se poznala s Pepou a ´jeho´ způsobem energetického působení, byla jsem plná otázek. Přestože se jedná o hodně staré psaní myslím, že jsou v něm zajímavá vysvětlení a myšlenky, které mohou zaujmout i vás.

Někdy mi připadá, že se jako ´lidé´ považujeme za výlučné tvorstvo ve Vesmíru, pro mnohé pak i jako ´pupek stvoření´. Jako by nic kromě nás, lidí, neexistovalo. Ano, někdo věří v Boha, další přidá ještě anděly nebo jiné ´pohádkové´ bytosti - ale i tak v tom cítím ego ´jedinečosti´ naší zemské duše.
Neumím to výstižě vyjádřit, jistěže...

36. Meditace

24.05.2018

Často se ptáte, jak meditovat. Mnozí dokáží ´meditovat´ jen pod slovním vedením mistra, učitele nebo terapeuta... Jiní se snaží upřít pozornost na jedinou věc-myšlenku, ev. se snaží zastavit myšlenky zcela. Existují meditace dynamické (v pohybu) i nehybné v různých ´předepsaných´ polohách, s různým dýcháním, s různou koncentrací i meditace...

Přemýšlím nad doporučeními ´nech věci se dít´ nebo ´ne má vůle, ale tvá Bože se staň´. Přiznávám -mnohdy se přistihnu, že tohle nedělám... tlačím na vyřízení, dosažení něčeho, zlobím se, že se to nehýbe kupředu...
Na druhé straně - když budu ´jen´ čekat, co přijde, tak se ze mně stane totálně pasivní člověk. A to by...

Měla jsem období, kdy jsem si zapisovala sny. Zprvu jsem výklady nechávala na písmu a tak se v nich objevovaly i obecně prospěšné informace. Později jsem se ale na popud písma musela snažit vysvětlovat si sny sama.
Sen ´o konci světa´ je z této doby. Vzhledem k tomu, že v r. 2012 je toto téma obzvláště diskutované,...

K této otázce mě inspiroval příspěvek Radmily: "Jak zodpovědět čtyřletému klukovi otázky Co je to Bůh? a Proč se nechal Ježíš ukřižovat když ví, že má nesmrtelnou dušičku?" - na tomto odkazu nelezete další komentáře k dotazu i k níže uvedenému písmu)

31. O církvi

24.05.2018

V poslední době je často ´přetřásán´ význam církve. Vzpomněla jsem si na jednu ´vzrušenou´ debatu, kterou jsme na toto téma vedli na jednom setkání v roce 2006 a která mě následně inspirovala dotázat se písma:

V r. 1750 žilo na Zemi 775 mil. lidí, v roce 2011 už to je 7 miliard ...! (zdroj Internet)
Je takové přelidnění únosné?