Bachova terapie

Smutek, nerozhodnost, deprese, strach, malé sebevědomí, nedostatek energie, netrpělivost, žárlivost, nenávist, podřízenost

- to jsou pouze některé z nelibých pocitů, které nám dokáží nejen znepříjemnit každodenní život, ale neřešené se často stávají i příčinou našich fyzických nemocí. Jednou z velice jemných a přesto velice účinných metod alternativní medicíny, směřující ke znovunastolení optimálního stavu jsou

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE - ´Bachovky´

Jedná se o ucelený systém 38 květových esencí (+ 1 krizová). Tyto esence (ve formě kapek) se připravují z květů planě rostoucích rostlin, stromů a keřů a působí na emocionální faktory, které často bývají nejen příčinou nemoci, ale i překážkou fyzického léčení. Dalo by se říci, že esence působí spíše přímo na člověka, než na nemoc či její symptomy. Lidé však nemusí být fyzicky nemocní, aby měli z esencí užitek (viz články Příběhy Bachových esencí)

Kapky pomáhají najít optimální psychickou rovnováhu v každodenním životě. Pomáhají i mnoha lidem, kteří se cítí unavení a nedobře, aniž by lékaři nalezli konkrétní diagnózu jejich potíží.

Bachovy kapky jsou naprosto bezpečné, nemají nežádoucí vedlejší účinky a nejsou návykové. Mohou se užívat samostatně nebo ve spojení s lékařskou nebo jakoukoliv jinou alternativní léčbou; neodporují ani lékům, včetně homeopatik. Jejich účinek je jemný. Mohou je bezpečně užívat lidé všech věkových kategorií včetně malých dětí. Jsou užitečné i pro zvířata a rostliny.

Důležitou součástí pro správné určení (namíchání) kapek je především pohovor s klientem. Nalézt vhodné složení kapek lze i pomocí senzitivních a mediálních technik (kyvadlo, karty apod.). Tyto metody jsou pak vhodné především tam, kde není klient příliš komunikativní nebo kde těžko své obtíže formuluje, event. není schopen sám nalézt jejich původ. (viz též článek Květiny na psychiku?)

Chcete se o Bachově terapii dozvědět něco víc? Máte s esencemi osobní zkušenost? Napište nám!