Přečtěte si

Harmonizační obrazy

Artterapie – jak lze pracovat s harmonizačními obrazy

Artterapie spočívá ve využití barev a tónů s následným fyziologickým působením na organizmus. Cílem je uvolnit spazmy na energetických drahách. Barvy na sebe necháváme působit většinou nevědomky už tím, jaké barvy nás obklopují v bytě, na pracovišti, jaké barvy nosíme…

S barvami však můžeme pracovat i cíleně např. prostřednictvím obrazů. Ty působí nejen svojí barevnou kompozicí, ale některé vyzařují zároveň energii, vloženou autorem obrazu.

S harmonizačními obrazy se pracuje dvojím způsobem – vizuálně (v klidu se medituje s pohledem upřeným na obraz) nebo tělesným kontaktem (ruce se položí nad nebo na obraz a energie se nechá působit na organizmus prostřednictvím pokožky rukou).

Pro první způsob (vizualizaci) se lépe hodí střední a větší obrazy. Především harmonizující obrazy je dobré mít zavěšeny v místě, kde jsou takříkajíc „stále na očích“. Druhý způsob, pro které jsou výhodnější střední a malé obrazy, se více využívá pro konkrétní, cílenou práci např. s čakrami.

Josefovy obrazy

Pepa vkládá energii a dynamiku do všech svých obrazů, ať už se jedná o spontánní automatické kresby nebo kresby symbolů energetických center (čaker). To znamená, že kromě estetického, uměleckého dojmu, obraz působí také harmonizačně (léčebně).

 

Náhled tisku | Vytisknout stránku | Nahoru


Doporučujeme: Nutri Exact, Nemoci

2011 © Alternativní medicína Lijo-ki | Prohlášení o přístupnosti | Clearbox | Vistamedia