Mýdlový sliz na prádlo nejen pro alergiky

Je velký okruh lidí, kteří mají s pracími prášky problém – alergie, ekologie, finance… Pokud k nim patříte, vyzkoušejte mýdlový sliz, který si vyrobíte sami doma. Je vhodný na všechny druhy prádla vč. dětského. Martina nám k návodu přidala i typy na ´kuchyňský´ zjasňovač bílého prádla a aviváž.
Samozřejmě i zde je u přecitlivělých jedinců (alergiků) třeba mýdlovou směs nejprve opatrně vyzkoušet!

Martina

Začalo mne bavit vytvářet věci rukama, ať už je to dělání jogurtů, Martinamýdla nebo výtvarné práce s dětmi. Mám z toho strašně dobrý pocit, když si můžu sama něco vyrobit. U těch praktických věcí si připadám méně závislá (na obchodnících, kteří nás veskrze okrádají)

Posílám návod na domácí prací prášek

 http://www.fler.cz/…e-prani-1537

Sliz dělám přesně podle postupu, jen mýdlo nekrájím, ale strouhám. Jde to lehce.

Všechny ingredience se dají koupit běžně v drogeriích, spíš ale v těch starých vesnických. Mýdlo už se nejmenuje s jelenem ale jádrové (zhruba 150 g).  Určitě ještě doporučuji koupit žlučové mýdlo. Je nejlepší na fleky, lepší než Vanish apod.

Do 5 l slizu já ještě přistrouhávám 1/4 žlučového mýdla, zvýším tím účinnost. Pak to pere opravdu tak, jako nejdražší prášek.

Dávkování: já dávám cca 250 ml, máme tady hrozně tvrdou vodu.  5 l mi tak vystačí zhruba na měsíc a to perem denně. Takže náklady 30 – 40 Kč, naprosto ekologický a ještě navíc potřebuješ jen jeden prášek a ne různé extra na barevný, bílý, jemný.....Tento opravdu barvy nevypírá.


Aviváž a zjasňovač

Místo aviváže používám ocet, množství jako aviváže. Měl by usnadnit vymáchání prášku nebo slizu z prádla, navíc desinfikuje a ustaluje barvy. Na barevném prádle je to opravdu znát. Zkoušela jsem slizem prát  i úplně černé prádlo a bylo perfektní, bez map a skvrn.

Do čistě bílého prádla dávám trochu prášku do pečiva. Funguje jako optické zjasňovače a je ekologický a ekonomický Mrkající

zpět

Náhled tisku | Vytisknout stránku | Nahoru


Doporučujeme: Nutri Exact, Nemoci

2011 © Alternativní medicína Lijo-ki | Prohlášení o přístupnosti | Clearbox | Vistamedia