Alternativní způsoby zvyšování výkonnosti

Problém dopinku ve sportu je v současnosti stále aktuální otázkou nejen u vrcholových sportovců. Stále častěji se totiž vyskytuje i u sportovců nižších soutěží, ale bohužel dnes i u vyloženě rekreačních. Na jiné alternativní způsoby zvyšování fyzické a psychické výkonnosti jsme se v dnešním článku zeptali známého léčitele, trenéra a stále i aktivního závodníka v silovém trojboji Josefa Vážného. 

Klíčem k úspěchu sportovce je maximální využití vlastního vnitřního potenciálu, ovládání psychiky, odstranění stresu, zdokonalení pohybové motoriky, vizualizace (jak předstartovní, tak i klidové při relaxaci) a co nejdokonalejší ´technika provedení´ jakéhokoliv pohybu.Podle mne není třeba zneužívat nepřirozenou stimulaci organizmu, např. zneužitím dopinku. Pomocí pozitivní sugesce a speciálním energetickým cvičením lze dosáhnout maximálních výkonů. Nesmí se však zapomínat také na zdravou výživu a v menší míře používání kvalitních potravinových doplňků.

Léčitel Josef Vážný, Foto: ppOsobně mám velmi dobré zkušenosti s výživou podle krevních skupin. Dalším faktorem, který se podílí na maximální výkonnosti sportovce, je kvalitní regenerace. Sugesce nedělitelně spolu s energetickým cvičením dokáže pracovat na buněčné (fyzické) úrovni. Stabilizují psychiku, ovládají podvědomí a rozvíjejí bioenergetický potenciál každého sportovce. Vizualizace a energetická cvičení dokáží vskutku během velmi krátké doby rychle doplnit energii a zregenerovat organizmus. Pomocí pozitivní sugesce (kterou osobně se souhlasem sportovce velmi rád používám) lze zharmonizovat nervový, imunitní i endokrinní systém, stejně jako veškeré procesy látkové výměny, nastolení zdraví, výrazné posílení psychiky včetně ovládání ATP.

Těsně před výkonem sportovce pak osobně ´vyřazuji´ ukecaný a ustrašený mozek. Jeho nasměrování na překonání zátěže, hlídání správné techniky provedení a dokonalé zvládnutí stresové zátěže včetně předcházení zranění či poškození organizmu.

Ze zkušenosti vím, že každý sportovec, se kterým jsem takto pracoval (zejména při soutěžích a po překonání výkonu, na který sportovec tzv. neměl), prožíval dlouhé chvíle po svém výkonu pocit blízký blaženosti. Škodlivá (přehnaná) euforie, která dokáže každého sportovce časem vykolejit, ale v tomto případě nepřichází. Přehnaná radost je totiž podobně nežádoucí jako přehnaný strach.

Harmonizační obraz J. vážnéhoVýbornou metodou na zvýšení výkonu sportovce je práce s vnitřní bioenergií, s tzv. meridiány, včetně působení pomocí řízené meditace na tyto neviditelné energetické nosiče, rozdělovače a přerozdělovače vnitřní energie.

Další z málo doceněných možností je i artterapie – působení pomocí barev, energetizujícími a harmonizujícími obrazy.
Všechny tyto metody v praxi s úspěchem používám.

Sport Chebska, Petr Průcha, 2005

webové stránky: www.alternativni-medicina.eu ,mail: alternativni.medicina@gmail.com

zpět

Náhled tisku | Vytisknout stránku | Nahoru


Doporučujeme: Nutri Exact, Nemoci

2011 © Alternativní medicína Lijo-ki | Prohlášení o přístupnosti | Clearbox | Vistamedia